Türkiye'de Araç Kiralama Sektörüne Bakış

Rentrent Duyuru -Türkiye'de Araç Kiralama Sektörüne Bakış

Türkiye'de Araç Kiralama Sektörüne Bakış

Uluslararası açıdan büyük önem taşıyan araç kiralama sektörü Türkiye’de küçük ve orta ölçekli işletmelerin de rekabete ortak olduğu bir durumdadır. Yapılan araştırmalar sonucu araç kiralama sektörünün farklı açılardan ele alınarak incelendiği gözlemlenmektedir.

Araç kiralama sektörü beraberinde farklı pazarlama alanlarını da getirmektedir. Ülkelerin ekonomilerine sağladığı önemli katkılar sayesinde gelecek vaat eden projeler kapsamındadır. Ülkemizde henüz 10 yıllık bir maziye sahip olan bu sektör, turizm ve hava alanlarının yoğun trafiği sayesinde gelişmeye başlamıştır.

Son yıllarda operasyonel  ve günlük araç kiralama pazarında gözle görülür bir artış ve talep mevcuttur. Araç kiralamanın sağladığı avantajlar daha net şekilde anlaşılmaya başlanmış ve ülke ekonomisi açısından da değerlendirildiğinde ciddi bir etki bıraktığı ortaya çıkmıştır. Ülkemizde araç kiralama konusunda ilk üç sıra İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde olup, tatil sezonlarının açılması ile bu sıralama Antalya, Bodrum ve Marmaris şeklinde değişiklik göstermektedir.

Araç kiralama sektöründe sınıflandırma kısa vade ve uzun vade olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ülkemizde yerel işletmeler, kurumlar ve devlet daireleri genellikle bu sektörde uzun vadeli müşteri kitlesini oluşturmaktadırlar. Uzun vadeli araç kiralama; operasyonel ve finansal olarak hizmet sunmaktadır. Kurum ve kuruluşların operasyonel ve uzun vadeli kiralamayı tercih etmelerinde; bakım, onarım, sigorta, vergi, servis takibi ve sabit maliyetlerin kiralama şirketi tarafından üstlenmesi etkilidir.

2009 yılından itibaren araç kiralama hizmetini profesyonel anlamda sunan Mert Turizm, mevcut filosu ile kaliteyi hizmet olarak müşterilerine ulaştırmaktadır. Araç kiralamanın gerek ulusal ekonomiye gerekse de işletmelere sağlayacağı katkıyı ciddiyetle ele alan Mert Turizm, sektörün öncüsü bir isim olmaya aday bir firmadır. Uzun ya da kısa vadede sizlere sunulabilecek teklifleri incelemek ve Mert Turizmin tecrübesinden faydalanabilmek için iletişime geçmeniz yeterlidir.