Günlük Kiralama Koşulları

kiralama resim

 

Günlük Kiralama Koşulları


Kiralama Yaşı İle İlgili Bilgiler

Ekonomik

Grup araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve En az 2 yıllık Ehliyete sahip olmalı

Ekonomik SUV

Orta

Grup araçlar için 24 yaşını doldurmuş ve En az 3 yıllık Ehliyete sahip olmalı

Orta Plus

Lüks

Grup araçlar için 30 yaşını doldurmuş ve En az 5 yıllık Ehliyete sahip olmalı

SUV

 

Bu koşulları hem kiracı hem de ek sürücünün/sürücülerin sağlaması gerekmektedir. Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri yukarıdaki tabloda belirtilmiştir. 

Kullanıcı İle İlgili Bilgiler

Kiralamış olduğunuz aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza/hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi/kasko geçerli değildir. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç kullanıcı sayısına ücretsiz olarak 1 adet ek sürücü tanımlanabilir. Haricinde eklenecek sürücü için şubelerimizden, “Ek Sürücü” hizmeti satın alınarak ekleyebilirsiniz. Ek sürücüler araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. 

Kiralama Süresi İle İlgili Bilgiler

Araçlarımız, en az 1 gün (24 saat) üzerinden kiralanabilmektedir. 

Olası gecikmeler durumunda ise:

 •  1 saat ve üzeri gecikme durumunda,  araç kiralama bedelinizin 1/3’ü,
 •  2 saat ve üzeri gecikme durumunda, araç kiralama bedelinizin 2/3’ü,
 •  3 saat ve üzeri gecikme durumunda ise, bir günlük kira bedeli sözleşmenize eklenerek, tahsilat yapılacaktır.

Kiralama Türleri İle İlgili Bilgiler

Sınırlı Km: Kiralamış olduğunuz aracın Günlük 250 Km İle sınırlıdır. Günlük Km Limitini aştığınız takdirde aşılan Km başına 0,45 TL ekstra ücretlendirilecektir.
Sınırsız Km: Kiralamış olduğunuz araca Gün başına ücret ödenir. Yapılan Km. için ayrıca ücret ödenmez.

Yakıt İle İlgili Bilgiler

Kiralamış olduğunuz aracın yakıtı kiralayan tarafından karşılanmaktadır. Yakıt seviyesi, teslim edildiği şekilde iade edilmesi gerekmektedir. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

Teslim Etme / Teslim Alma İle İlgili Bilgiler

Aracı Kiralamış olduğunuz şubeden farklı bir şubemize iade etmek istediğinizde ‘’Tek Yön’’ ücreti uygulanacaktır. Aracın ‘’Tek Yön’’ ücreti teslim almış olduğunuz şubemizden teslim etmek istediğiniz şubemize olan uzaklık üzerinden km. başına 1.40 TL ücret alınır.

Sigorta ve Güvence İle İlgili Bilgiler

Araçlarımızda hasar olması halinde, her araç kiralamada uygulanan Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) 1.000 TL ve üzeri hasar ve zarar durumlarında Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı ya da Polis tutanağı  ve alkol raporu ibraz etmek koşulu ile sigorta limitleri dahilinde maddi zararları karşılamaktadır. 1.000TL’ye kadar olan hasar ve zararlar teminat dışındadır.
Trafik Cezaları ile ilgili bilgiler
Trafik cezaları kiracıya aittir. Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her türlü cezanın (köprü ve otoyollarda hatalı geçiş de dahil olmak üzere) ödemesi sözleşmede verilen kiracıya ait kredi kartından tahsil yapılacaktır
.

Opsiyonel Ek Ürün ve Hizmetler İle İlgili Bilgiler

 • Mini Hasar Sigortası : 1.000TL’ye kadar olan araçta oluşan maddi zararları müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın onarım sağlanma avantajı sunan sigortadır.
 • Ferdi Kaza Sigortası : Sürücü ve Araç İçindeki kişilerin sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan sigortadır.
 • İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası : Zorunlu Mali Mesuliyet (Trafik ) sigortasının limitlerine ilave üçüncü şahıslara karşı belirlenmiş limitler çerçevesindeki zararları kapsayan sigortadır.
 • Ek Sürücü : Aracı kiralayan dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcı veya sonrasında sözleşmeye yazılması, ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gereklidir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.
 • Bebek ve Çocuk Koltuğu
 • Navigasyon 

Ödeme Koşulları İle İlgili Bilgiler

Kiralamış olduğunuz araç kira ücreti, almış olduğunuz ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı araç tesliminde kiracının şahsına ait kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir. 
Online kiralama işlemlerinde rezervasyon esnasında verilen kredi kartı bilgilerine istinaden araç kira ücreti, ek ürün ve hizmetler otomatik olarak rezervasyonla eş zamanlı alınır. Araç kira başlangıcında, rezervasyon esnasında verilen kredi kartından araç grubuna göre değişmekle birlikte bir teminat (Ön Provizyon) bloke edilir.

Teminat  İle İlgili Bilgiler

Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş 300 TL ile 2.500 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen teminat tutarları, aracın kiracıya teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç  15 gün içerisinde tamamen iade edilmektedir.

Rezervasyon İptal veya Değişiklik İle İlgili Bilgiler

Online Rezervasyonlar:

Online rezervasyonlarda, şube değişikliği dışında, araç, araç grubu ve rezervasyon tarihi değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir.

Rezervasyonunuzun;

 • İptal talebinizi alış saatinizden 24 saat içerisinde iptal veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda kira ücreti iade edilmemektedir.
 • İptal talebinizi alış saatinizden 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde, toplam kira ücretinin %50’si iade edilmektedir.
 • İptal talebinizi alış saatinizden 24 - 48 saat içerisinde tarafımıza bildirmeniz halinde, toplam kira ücretinin %75’si iade edilmektedir.
 • İptal talebinizi alış saatinizden 48 - 56  saat içerisinde tarafımıza bildirmeniz halinde, toplam kira ücretinin tamamı iade edilmektedir.

Araç, araç grubu, Şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda belirtmiş olduğumuz koşullar geçerlidir. İptal işlemi gerçekleştikten sonra istenilen değişikliğe göre yeni rezervasyon yapılabilir.

Erken iade:

Kiralamış olduğunuz aracın teslim edilmesinin ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır.

Kiralama Uzatma:

Kiralamış olduğunuz aracın teslim edilmesinden sonra rezervasyon tarihleri aralığını uzatma talebiniz olması durumunda, kiralama sürenizin fiyatı tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, aracı teslim alırken müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilecektir.

Önemli Uyarılar ve Bilgiler

 • Herhangi kaza veya hasar durumunda sigortamızın geçerli olabilmesi için, aracın olay yerinden hareket ettirmeden en yakın Polis (155) veya Jandarma(156) ekiplerine haber vermeniz ve ‘’Polis veya Jandarma Raporu ile birlikte Alkol Raporu’’ almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan taraflar, kazanın oluş şeklini detaylı anlatarak ‘’Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı’’ düzenleyebilir.
 • Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, beyni ve refleksi uyuşturucu etkisi oluşturan, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira sözleşmesi üzerinde ismi yazılı kişiler haricinde başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içerisinde aracın ve raporların en yakın şubemize ulaştırılmaması halinde kiracı bütün hasar ve zararlardan sorumludur.
 • Aracın çalınması durumunda, Polis veya Jandarma aranarak ‘’Hırsızlık Tespit Tutanağı’’ düzenlenmelidir. Düzenlenen raporla birlikte aracın anahtarı en yakın şubemize teslim edilmelidir.
 • Araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.
 • Sağlam ve iyi durumda teslim aldığı aracı, kullanım hatası ve/veya dikkatsiz, tedbirsiz vb..nedenlerle (sayılanlar sınırlı olmaksızın, yanlış yakıt doldurulması,  yakıttan kaynaklanan arıza ve hasarlar, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, lastik ve jant aksamlarının zarar görmesi, aracın altının vurulması nedeniyle oluşacak hasarlar, araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması gibi vb..) oluşan her türlü mekanik veya elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları Kiralayan ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Aracın, Kiralayanın kusuru sonucu trafikten alıkonulması, trafiğe çıkartılana kadar geçen süre kiralama süresine eklenerek tüm masraflarıyla birlikte Kiralayan ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Kiracı gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.