Araç Kiralama Sektöründe Rekabet Analizi

Rentrent Duyuru -Araç Kiralama Sektöründe Rekabet Analizi

Araç Kiralama Sektöründe Rekabet Analizi

Otomotiv sektörü, her anlamda rekabetin en yüksek olduğu sektörlerden biridir. Üretim yapan büyük markaların rekabeti haricinde, markaların satışını ya da kiralama servisini sağlayan firmalar arasında da mevcut bir rekabet söz konusudur. Sektörde tedarikçi olarak hizmet sağlayan ve araç kiralama hizmeti sunan küçük ve orta ölçekli birçok firma bulunmaktadır. Sektör üzerine yapılan araştırmalar küçük ve orta ölçekli işletmelerin hizmetlerini, şartlarını ve kalitelerini geliştirmeye yönelik analizler ortaya koymaktadır.

Türkiye’de araç kiralama sektörü, ülke ekonomisine hatrı sayılır şekilde katkı sağlamaktadır. Geçmiş yıllarda sadece hava alanları, turizm sektörü gibi alanlarda işlevsel olan araç kiralama, günümüzde şehir merkezlerinde bireysel ve operasyonel kiralama olarak gelişme göstermiştir. Harcanabilir geliri yüksek olan orta sınıf nüfusun artışı ile birlikte farklı bir boyut kazanan araç kiralama sektörü, günümüzde İstanbul, Ankara ve İzmir  gibi büyük şehirlerde oldukça rağbet görmektedir.

Özellikle Ankara’da devlet daireleri, bakanlıklar ve yüksek makamların mevcudiyetinin bulunmasından dolayı operasyonel kiralama konusunda ciddi bir artış gözlemlenmektedir. Operasyonel ya da günlük kiralama hizmeti sunan firmalar her açıdan incelenerek, otomotiv konusunda tecrübeli firmalar hizmet sağlayıcı olarak tercih edilmektedir.

Ankara araç kiralama firmalarından olan Mert Turizm, uzun yıllar süren tecrübesi ve kaliteli çizgisi ile hizmet sunmaktadır.  Şoförlü araç kiralama imkanı ile devlet dairleri, bakanlıklar ve makamlara hizmet sağlamaktadır. Sektörün öncü isimlerinden olmaya aday Mert Turizm, lüks hizmet anlayışı ile araç kiralamaya farklı bir bakıç açısı getirmektedir.