Araç Kiralama Sektöründe Müşteri Memnuniyeti

Rentrent Duyuru -Araç Kiralama Sektöründe Müşteri Memnuniyeti

Araç Kiralama Sektöründe Müşteri Memnuniyeti

Hangi sektör olursa olsun, işletmeler varlıklarını müşterilerine borçludur. İşletmelerin müşteri memnuniyetini kazanmaları, hem maddi hem de manevi anlamda kazançlı çıkmalarını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti konusunda yoğun olarak incelenen sektörlerden biri de, araç kiralama şirketleridir.

Araç kiralama, turizm ve ulaşım sektörünün alt dalı olarak sınıflandırılmaktadır. Sektörü, gerçek ya da tüzel kişilerle belli bir ücret karşılığında araç kiralayan işletmeler oluşturmaktadır.  Araç kiralama sektöründe müşterilere, uzun dönem ve kısa dönem olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Uzun dönem kiralama, filo ya da operasyonel olarak adlandırılan ve iş yeri, kurum, kuruluş gibi mecraların tercih ettiği araç kiralama türüdür. Kısa dönem ise, bireysel olarak tercih edilebilen ve genelde günlük olarak sunulan kiralama hizmetidir. Her iki kiralama türünde de müşteriler, önceden kiralanacak araç ile ilgili rezervasyon yaptırmaktadırlar.

Araç kiralama konusunda özellikle ülkemizde son yıllarda bir artış gözlemlenmektedir. Birçok firma bu sektörde hizmet sunarak, ülke ekonomisi ve ulaşım sektörüne katkı sağlamaktadır. Birçok açıdan faydaları ve maliyet dengeleri hesaplanan firmalarda, en önemli konu olan müşteri memnuniyeti göz ardı edilebilmektedir. Araç kiralama alanında en önemli unsurlar, güven ve kalitedir. Müşterilerin araç kiralama sonrasında yeterli desteği alamaması hem firma açısından hem sektör açısında olumsuz bir izlenim oluşturmaktadır.

Uzun yıllar turizm ve ulaşım sektörüne katkı sağlayan Mert Turizm, hizmete sunduğu son model araçlarla birlikte sağladığı güven ve destek ile de bu yolda ilerlemektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firma olarak adından söz ettiren Mert Turizm, araç kiralama işlemi ile birlikte başlayan ve sonrasında da devam eden müşteri destek sistemine sahip bir firmadır. Kiralanan araçların, bakım, onarım, sigorta vb. Tüm işlemleri ile ilgilenirken, aynı zamanda müşterilerinin talep ve sorularına da kısa sürede çözüm üretmektedir. Araç kiralama sektöründe kaliteli hizmetin öncüsü olan Mert Turizm, tüm soru ve önerileriniz için hazırdır.